Dodakowe informacje
KategoriaKategoria: Suplementy diety
Kraj pochodzeniaKraj pochodzenia: Litwa

Białko konopne

14,25 zł Brutto

Dostępne warianty produktu

Wybierz: Nazwa produktu: Rozmiar opakowania: Cena:
Białko konopne 250 g 14,25 zł
Ilość:
chevron_left chevron_right

Białko konopne

Białko konopne pozyskiwane jest nasion konopi siewnej. Produkt ten zasługuje na szczególną uwagę przede wszystkim ze względu na zawartość kompletu aminokwasów (egzogennych i endogennych) w swoim składzie. To dobra informacja dla wegan i wegetarian. Oznacza to, że dodatek białka konopnego do codziennego menu może uzupełniać dietę w niezbędne aminokwasy, a tym samym czynić dietę bardziej wartościową.

 ZASTOSOWANIE 

Produkt ten stanowi także bardzo atrakcyjny dodatek do jadłospisu osób uprawiających sport. Polecamy dodatek białka konopnego do koktajli, owsianek, placuszków czy wypieków.
Dodatkową zaletą białka konopnego jest zawartość błonnika pokarmowego, który w pozytywny sposób wpływa na pracę przewodu pokarmowego poprawiając pasaż jelitowy.

 OMEGA? 

Mówiąc o białku konopnym zdecydowanie należy zwrócić także uwagę na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych omegą-3, omega-6 w stosunku 3:1 co ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Tłuszcze zawarte w tym produkcie działają profilaktycznie chroniąc m. in. przed chorobami serca czy chorobami układu nerwowego. Warto także włączyć białko konopne do diety chcąc wzmocnić włosy, paznokcie czy poprawić wygląd skóry.

 

Wartość odżywcza produktu

w 100 g w porcji 10 g %RWS* w porcji 10 g
Wartość energetyczna 1445 kJ / 345 kcal 145 kJ / 35 kcal 2 %
Tłuszcze
w tym tłuszcze nasycone
10,6g
1,14 g
1,1 g
0,11 g
2 %
< 1 %
Węglowodany
w tym cukry
0,5 g
0,5 g
0,05 g
<0,05 g
< 1 %
< 1 %
Błonnik 18,5 g 1,85 g -
Białko 52,7 g 5,27 g 11 %
Sól** 0 g 0,0 g < 1 %

Możliwe naturalne odchylenia.
*RWS – Referencyjne Wartości Spożycia przeciętnej osoby dorosłej (8400kJ/2000kcal).
**Zawartość soli wynika wyłącznie z obecności naturalnie.

 

 INFORMACJE O ALERGENACH 

W zakładzie pakowane są również: produkty zawierające glutenorzeszki ziemne, soja, różne orzechy, sezam. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100 % wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.

______________________________________________________________________________________________________________

UWAGA - zdjęcie / wizualizacja produktu może odbiegać od aktualnego wyglądu.

Staramy się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszej stronie, jednak dane zawarte w powyższej tabeli mogą różnić się nieco, w zależności od partii produktu.

Podane wartości zostały wyliczone z receptur według danych naszych dostawców i/lub literatury fachowej.

Opis

Kraj pochodzenia
Litwa

Wszelkie materiały (treści, teksty itp.) przedstawione w sklepie TARGROCH dostępne pod adresem www.targroch.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Zobacz także