Orzechy, pasty i przekąski

Jest 80 produktów.

Pokazano 1-18 z 80 pozycji
Orzechy - Sprzedaż orzechów

Orzechy, pasty i przekąski

Orzechy – podobnie jak inne bakalie – były wykorzystywane i cenione już w czasach starożytnych. Obecnie, kiedy znamy nie tylko ich walory smakowe, ale także odżywcze coraz częściej wprowadzamy je do codziennej diety. Pod ich nazwą tak naprawdę kryją się owoce lub nasiona, które posiadają jadalne jądro otulone łupiną lub skorupą. Wśród nich możemy wyróżnić przynajmniej kilkanaście gatunków, różniących się między sobą popularnością, wyglądem i smakiem. Do najchętniej wybieranych należą orzechy włoskie, których globalna produkcja sięga około 3 milionów ton rocznie. W naszej ofercie obok znanych odmian, spotkacie Państwo także te najbardziej egzotyczne, jak: pini, macadamia czy pecan.

W przemyśle spożywczym i kosmetycznym orzechy wykorzystywane są na wiele różnych sposobów. W Polsce szczególną popularnością cieszą się owoce leszczyny, za sprawą występowania tych drzew w naszym środowisku naturalnym. Stanowią one nieodłączny dodatek do ciast, deserów czy owsianek, podobnie jak migdały i orzechy włoskie. Z tych ostatnich produkowane są także oleje oraz nalewki 'orzechówki'. Mieszanka studencka oraz prażone orzechy ziemne lub w karmelu to z kolei częsta zakąska podczas przyjęć czy w godzinach pracy. Nerkowce zaś stanowią urozmaicenie owocowych i warzywnych sałatek oraz doskonałą bazę wyśmienitego masła orzechowego.

Warto pamiętać, że orzechy – podobnie jak inne produkty – tracą swoje wartości pod wpływem obróbki termicznej. W związku z tym w naszej ofercie znajdziecie je Państwo przede wszystkim w formie surowej, bogatej w witaminy i minerały.  Czynnikiem, który niejednokrotnie zniechęca przed zakupem tych drobnych przysmaków są koszta. Jako bezpośredni importer bakalii proponujemy produkty pełnowartościowe, jednak w przystępnej cenie. Nasz sklep ze zdrową żywnością prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną, w związku z tym oferujemy tutaj produkty w różnych gramaturach, dostosowanych do małych i dużych potrzeb. Zachęcamy do ich spróbowania!