Przyprawy

Jest 44 produktów.

Pokazano 1-18 z 44 pozycji
pokaż produkt Agar
100 g Od Cena 18,75 zł

Agar

WariantyWarianty: 250 g 500 g 100 g

Przyprawy

Przyprawy - sklep z przyprawami

Przyprawy

Przyprawy zajmują wyjątkowe miejsce w każdej kuchni. Z jednej strony, są w większości pozbawione wartości odżywczych, z drugiej zaś, to przede wszystkim one odpowiadają za smak, zapach i charakter potraw. Szczypta odpowiednio skomponowanej mieszanki przypraw wzbogaci danie i podkreśli rolę głównych składników. Dobór przypraw to ważna kwestia i cenna umiejętność – dzięki temu można nie tylko zmodyfikować potrawę pod kątem własnych kubków smakowych, ale także skorzystać z prozdrowotnych właściwości niektórych roślin przyprawowych. 

Historia przypraw sięga czasów bardzo odległych, kiedy to aromatyczne susze i pyłki stanowiły walutę i przedmiot intratnych interesów kupieckich. Dzisiaj przyprawy nie mają aż tak wysokiej wartości materialnej, jednak nadal trudno wyobrazić sobie lokalne specjały bez ich dodatku. Każdy rejon świata to nieco inna gama przypraw – pewne jest to, że bez nich, nawet najdoskonalsze, najbardziej pracochłonne i uwielbiane przez wszystkich dania byłby by jedynie połączonymi ze sobą ingrediencjami.

  

Przyprawy można podzielić na ziołowe, warzywne i korzenne. Wiele z nich pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie, dlatego warto sięgać po nie regularnie. Mięta, estragon, rozmaryn i inne przyprawy ziołowe działają przede wszystkim na układ trawienny, dlatego warto łączyć je z potrawami tłustymi, ciężkostrawnymi. Z kolei kurkuma, imbir i czosnek są wskazane w czasie obniżonej odporności i infekcji, ze względu na działanie rozgrzewające i przeciwzapalne. 

 

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się przyprawy z rozmaitych zakątków świata, dla miłośników kuchni tradycyjnej i eksperymentalnej. Proponujemy przede wszystkim naturalne przyprawy jednoskładnikowe, w miejsce gotowych mieszanek ze wzmacniaczami smaku. Wszystkie z nich pakujemy w wygodne torebki z zamknięciem strunowym, przedłużającym trwałość i zapobiegającym przedostawaniu się wilgoci.