Tagi: sok pokrzywa
Dodakowe informacje
KategoriaKategoria: Soki

Sok z pokrzywy 100 %

14,30 zł Brutto

Dostępne warianty produktu

Wybierz: Nazwa produktu: Rozmiar opakowania: Cena:
Sok z pokrzywy 100 % 200 ml 14,30 zł
Ilość:
chevron_left chevron_right

SOK Z POKRZYWY

Pokrzywa to roślina dobrze znana z zielonych łąk i terenów leśnych. Wiele osób traktuje ją jako chwast, choć tak naprawdę jest cennym gatunkiem leczniczym. Powstają z niej kosmetyki do pielęgnacji włosów, susz do przygotowywania wzmacniającego naparu oraz odżywczy sok.

Z przydrożnej apteczki

Pokrzywa jest rośliną bardzo popularną - porasta tereny wszystkich kontynentów, z wyjątkiem Afryki Południowej i Antarktydy. Dzięki temu już w czasach starożytnych stosowano ją na szereg dolegliwości układu pokarmowego i moczowego. Obecnie mało kto ją docenia, kojarząc pokrzywy głównie z chwastem, wywołującym bolesne podrażnienia na skórze. Ze względu na tą reakcję, roślinę warto przyjmować w postaci innej niż surowej, na przykład pijąc 2 łyżki pokrzywowego soku.   

Na zdrowie!

Sok z pokrzywy ma łagodny i dosyć neutralny smak. Nie zawiera cukru, co czyni go odpowiednim dla chorych na cukrzycę. Właściwości oczyszczające pomagają w usuwaniu toksyn z krwi, a wysoka zawartość żelaza uzupełnia poziom tego minerału w przyswajalnej formie. Poza tym dostarcza cenny witaminy A, C, E, K i B2. Co ciekawe, sok z pokrzywy może być także stosowany zewnętrznie, jako naturalna i silnie regenerująca odżywka, wzmacniająca włosy.

Skład

 100% soku
 sok z pokrzywy
 wytłoczony z całych pokrzyw


Wszelkie materiały (treści, teksty itp.) przedstawione w sklepie TARGROCH dostępne pod adresem www.targroch.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Zobacz także