Dodakowe informacje
KategoriaKategoria: Soki

Sok z dzikiej róży 100 %

12,75 zł Brutto

Dostępne warianty produktu

Wybierz: Nazwa produktu: Rozmiar opakowania: Cena:
Sok z dzikiej róży 100 % 200 ml 12,75 zł
Ilość:
chevron_left chevron_right

SOK Z DZIKIEJ RÓŻY

- 100% soku -
- wytłoczony z całych owoców -

Dzika róża - zwana też szypszyną - to popularne zarośle o różowych pąkach, uznawane za typowy element dzikiego krajobrazu oraz obowiązkowy składnik nadzienia tradycyjnych pączków. Mało kto wie, że jej rubinowe owoce doceniane były już przez starożytnych Rzymian, a współcześnie pozyskuje się z nich cenny, choć niedoceniany sok.

Naturalny sok z dzikiej róży tłoczony na zimno z całych owoców i poddany lekkiej pasteryzacji.

Sok posiada specyficzny dla owoców  zapach i smak. Osad  jest zjawiskiem naturalnym. Sok może się również rozwarstwiać. Kolor i smak soku jet zależny od stopnia dojrzałości owoców. Zawiera jedynie naturalnie występujące cukry w owocach.

Psia róża

Regularnemu piciu soku z dzikiej róży przypisuje szereg właściwości prozdrowotnych - od kojenia nerwów i bólu, aż po łagodzenie stanów zapalnych, wzmocnienie odporności i wiele innych. Dawniej nazywano ją psią różą, dzięki udziale w zwalczaniu wścieklizny. Obecnie jej największym walorem jest rekordowa wręcz zawartość witaminy C, aż 16-krotnie przewyższająca ilość obecną w cytrynie! 

Sok z dzikiej róży

  • dzięki zawartości silnych przeciwutleniaczy, działających żółcio-pędnie oraz rozkurczowo może być stosowany w przypadku kamicy nerkowej oraz kamicy żółciowej
  • działa również przeciwbólowo i przeciwzapalnie, bywa skuteczny na choroby stawów
  • neutralizacja kwasów przewodu pokarmowego – można podawać sok w przypadku wrzodów żołądka, nadkwaśności, przy zapaleniu żołądka i jelit
  • przynosi ukojenie w stanach wysokiego napięcia nerwowego, drażliwości, napadów lęku i wszystkich dolegliwości psychicznych związanych z trudnym etapem około-menopauzalnym.

Wartość odżywcza

100 ml

Wartość energetyczna 210 kJ / 50 kcal
Białko 0,3 g
Węglowodany 9,7 g
Cukry 9,22 g
Tłuszcz 0,0 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 0,0 g
Błonnik 2,8 g

 Przechowywanie

Po otwarciu przechowywać w temperaturze od 1* C do 7* C

Skład

100% soku z dzikiej róży

PRODUCENT

ZIELONA TŁOCZNIA


Wszelkie materiały (treści, teksty itp.) przedstawione w sklepie TARGROCH dostępne pod adresem www.targroch.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Zobacz także