Młody jęczmień - proszek
MŁODY JĘCZMIEŃ PROSZEK
Dlaczego warto wybrać zielony jęczmień w proszku marki Targroch?
- To produkt w nieprzezroczystym, szczelnym opakowaniu z zamknięciem strunowym. Światło dzienne bardzo negatywnie wpływa na jakość proszku, pozbawiając go dobroczynnych wartości odżywczych – podobnie jak wilgoć. Dlatego młody jęczmień Targroch sprzedajemy w bezpiecznych opakowaniach.
- Konsystencja proszku gwarantuje produkt najwyższego gatunku. W przeciwieństwie do suplementów diety w postaci tabletek i kapsułek, sproszkowany zielony jęczmień nie zawiera żadnych dodatkowych substancji konserwujących, przeciwzbrylających i innych. Otrzymujesz w 100% naturalny produkt.
- Jest to najlepszy wybór w tym przedziale cenowym. Zamawiając młody jęczmień w naszym sklepie nie przepłacasz!
Jęczmień to doskonale znane zboże, uprawiane już od tysięcy lat. Wykorzystywany jest szczególnie podczas produkcji kasz, a także w browarnictwie, jako składnik słodu jęczmiennego. Zyskującą na popularności postacią tej trawiastej rośliny jest młody jęczmień, zwany też zielonym. To produkt zaliczany do grupy superfoods, o niezwykle rozległym działaniu. Jego właściwości doceniają przede wszystkim dietetycy, sportowcy i miłośnicy zdrowego odżywiania. Jak działa ten wyjątkowy suplement diety, jak go stosować, i czy młody jęczmień jest dobry na odchudzanie?
Jęczmień zielony a zwyczajny
Jęczmień zwyczajny był jedną z pierwszych roślin uprawianych przez człowieka. Do dziś jest ceniony, chociażby ze względu na zawartość substancji odżywczych, nieporównywalnie wyższą niż w przypadku popularnej pszenicy. Za prawdziwą bombę witaminową, antyoksydant i naturalny środek na odchudzanie uznaje się jednak młody jęczmień w proszku. Produkt ten zdaje się być absolutną nowością, która trafiła na półki sklepów w ramach mody na zdrowe odżywianie. Tymczasem ten rewolucyjny superfood to nic innego jak młode, jeszcze zielone, łodygi jęczmienia zwyczajnego, zebrane w okresie 7 do 30 dni od rozpoczęcia kiełkowania.
Jak powstaje młody jęczmień w proszku?
Znane są 2 metody wytwarzania sproszkowanego, zielonego jęczmienia. Pierwsza z nich polega na wyciskaniu soku z młodych, skoszonych pędów, a następnie odparowywaniu z niego wody. Proces ten zachodzi pod ciśnieniem i w niskiej temperaturze. Druga technika opiera się na suszeniu traw z udziałem wysokiej temperatury, a następnie rozdrabnianiu na proszek tak otrzymanego suszu. Każda z nich ma swoje zalety – sproszkowany sok z młodego jęczmienia charakteryzuje się wyższą zawartością witamin, z kolei wysuszone łodygi dostarczają organizmowi więcej błonnika pokarmowego. Warto wiedzieć, że polskie uprawy młodego jęczmienia są wolne od GMO i substancji chemicznych, a więc ekologiczne i bezpieczne.
WŁAŚCIWOŚCI
Jakie właściwości ma zielony jęczmień?
Młody jęczmień nazywany jest zielonym nie tylko ze względu na to, że ścinany jest w momencie, kiedy jeszcze nie dojrzał. Swój kolor zawdzięcza przede wszystkim wysokiej zawartości chlorofilu – substancji, która umożliwia roślinom przeprowadzenie procesu fotosyntezy. Ten organiczny związek chemiczny wpływa pozytywnie nie tylko na przedstawicieli flory, ale również na ludzi – wspierając odporność, przyspieszając gojenie się ran oraz pomagając organizmowi w walce z wolnymi rodnikami. Młody jęczmień w proszku to także prawdziwa bomba witaminowa i kopalnia minerałów! Zawiera witaminy z grupy A, B (w tym kwas foliowy), C, E i K, oraz takie pierwiastki jak: magnez, potas, żelazo, wapń, cynk, mangan i krzem. Co to oznacza?
Jak działa zielony jęczmień?
Ten superfood przede wszystkim pomaga organizmowi w uzupełnianiu niedoborów, a co za tym idzie, wpływa na dobre samopoczucie i utrzymanie wewnętrznej równowagi. Wysoka zawartość wapnia poprawia stan kości i zębów, a jednocześnie niweluje ryzyko wystąpienia osteoporozy. Z kolei witamina E oraz silne przeciwutleniacze opóźniają procesy starzenia się skóry, nadając jej jędrności, blasku i młodzieńczego wyglądu. Zielony jęczmień to suplement diety, który warto stosować profilaktycznie – zwłaszcza w przypadku podwyższonego ryzyka zachorowania na nowotwory i schorzenia układu krwionośnego. Miłośników tego suplementu diety nie przekonują jednak najbardziej właściwości lecznicze młodego jęczmienia, lecz fakt, że jest to środek silnie wspomagający odchudzanie. Dzieje się tak dzięki właściwościom normalizującym poziom cukru we krwi oraz wysokiej zawartości błonnika pokarmowego, który odpowiada za uczucie sytości. Piciu soku z trawy jęczmiennej musi jednak towarzyszyć ruch i przynajmniej w miarę zdrowa dieta. Wymieniając zalety stosowania zielonego jęczmienia warto wspomnieć, że jest to naturalny sposób na zastrzyk energii oraz zdrowy (i bezkofeinowy) zamiennik kawy – dla wszystkich, którzy nie przepadają za jej smakiem lub piją jej zdecydowanie za dużo.
ZASTOSOWANIE
Jak stosować proszek z jęczmienia?
Najprostszym, i jednocześnie najbardziej zalecanym, sposobem przyjmowania młodego jęczmienia jest przygotowanie napoju. Proszek wystarczy zalać chłodną, nieprzegotowaną wodą lub sokiem, w proporcjach 1-2 łyżeczki na około 250 ml płynu. Ciekawszym – i prawdopodobnie także smaczniejszym – sposobem na młody jęczmień do picia, jest dosypanie go do owocowego koktajlu. Przepis na tego typu smoothie możne być za każdym razem inny. Na początek sprawdzi się zblendowanie banana, kiwi i ananasa z wodą lub mlekiem, a następnie dodanie sproszkowanego jęczmienia do gotowego koktajlu. Be względu na przepis zależy pamiętać, że proszku nie należy mieszać – zwłaszcza metalową łyżeczką – gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych. Stosując ten suplement diety jako naturalny środek odkwaszający organizm lub wspierający odchudzanie, warto powtarzać kurację napojem nawet 3 razy dziennie. Zielony jęczmień to jeden z nielicznych produktów, po których nie odnotowano żadnych skutków ubocznych. Nie należy jednak przekraczać rekomendowanej dziennej dawki opisanej na opakowaniu.
SPOSÓB UŻYCIA
2 łyżeczki jęczmienia zalać zimną lub letnią, niegazowaną wodą. Wypić przed posiłkiem, najlepiej na czczo. Nie używać metalowej łyżeczki.
WARUNKI PRZECHOWYWANIA
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
SKŁADNIKI
Sproszkowana trawa jęczmienna 100%
Wartość odżywcza produktu |
W 100 g |
W porcji 10 g |
%RWS* w 10 g |
Wartość energetyczna |
1331 kJ / 317 kcal |
133 kJ / 32 kcal |
2 % |
Tłuszcz - w tym kwasy tłuszczowe nasycone |
3,9 g 1,1 g |
0,39 g 0,11 g |
1 % 1 % |
Węglowodany - w tym cukry |
39 g 23 g |
3,9 g 2,3 g |
2 % 3 % |
Błonnik |
6,9 g |
0,69 g |
- |
Białko |
28 g |
2,8 g |
6 % |
Sól** |
2,9 g |
0,29 g |
5 % |
Możliwe naturalne odchylenia.
*RWS – Referencyjne Wartości Spożycia przeciętnej osoby dorosłej (8400kJ/2000kcal).
**Zawartość soli wynika wyłącznie z obecności naturalnie.
INFORMACJE O ALERGENACH
W zakładzie pakowane są również: produkty zawierające gluten, orzeszki ziemne, soja, różne orzechy, sezam. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100 % wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.
______________________________________________________________________________________________________________
UWAGA - zdjęcie / wizualizacja produktu może odbiegać od aktualnego wyglądu.
Staramy się aktualizować na bieżąco wszystkie informacje zawarte na naszej stronie, jednak dane zawarte w powyższej tabeli mogą różnić się nieco, w zależności od partii produktu.
Podane wartości zostały wyliczone z receptur według danych naszych dostawców i/lub literatury fachowej.
Wszelkie materiały (treści, teksty itp.) przedstawione w sklepie TARGROCH dostępne pod adresem www.targroch.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.