Młody jęczmień - proszek

Kraj pochodzenia: Polska

Obniżka! Młody jęczmień - proszek Zobacz większe
wybierz:
nazwa:
waga:
cena:
Młody jęczmień - proszek
250 g
963

-10%

10.70 zł

Młody jęczmień - proszek
500 g
1890

-10%

21.00 zł

Czym jest młody jęczmień?
Jest to roślina, którą uprawia się w sposób ekologiczny. Oznacza to, że nie wykorzystuje się przy tym sztucznych nawozów, dlatego cechuje się ona brakiem szkodliwych substancji w swoim składzie. Młody jęczmień uprawiany jest w specjalnych warunkach i podlewany wodą z podziemnych źródeł. Po upływie 7 dni roślina jest zrywana, a następnie przechodzi proces ścinania, płukania, suszenia i wyciskania. Do sprzedaży trafia w sproszkowanej formie, którą następnie spożywa się w postaci soków i napojów.


Właściwości
Młody jęczmień był znany już dawno temu, jednak jego szczególne właściwości są dość nowym odkryciem. Roślina cieszy się rosnącym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób, które odchudzają się i poszukują naturalnych produktów. Dzieję się tak dlatego, że jest ona bogatym źródłem witaminy C oraz wartościowych składników. Młody jęczmień zawiera antyoksydanty oraz aminokwasy, dlatego może mieć pozytywny wpływ na działanie organizmu. Właściwości rośliny sprawiają również, że dostarcza ona dużo energii, dzięki czemu jest zdrowym zamiennikiem kawy. Stanowi ona popularny dodatek do codziennej diety, który oczyszcza organizm i dodaje mu sił każdego dnia. Młody jęczmień bardzo często wykorzystywany jest przez celebrytów, którzy propagują zdrowe odżywianie.


Sposoby spożywania młodego jęczmienia
Zielony jęczmień ma całą masę zastosowań. Można z niego sporządzić między innymi zdrowe soki i koktajle, a także dodać go do potraw czy jogurtów. 


Jak przygotować pełnowartościowy napój z młodym jęczmieniem?
Aby sporządzić zdrowy napój, wystarczy wlać do szklanki około 150 ml zimnej wody, a następnie rozpuścić w niej 2 łyżeczki zielonego jęczmienia. Wodę można zastąpić także świeżo wyciśniętym sokiem z owoców, np. pomarańczy. Do całości można dodać także dodatkowe owoce, takie jak banan, kiwi czy truskawki, jednak należy je wcześniej odpowiednio zmiksować.

Napoje i koktajle z młodym jęczmieniem należy pić zaraz po przygotowaniu i około 20-30 minut przed posiłkiem. 

Wartość energetyczna
1262kJ/302 kcal
Białko
26,6 g
Węglowodany
12,2 g
Cukry
3,3 g
Tłuszcze
6,4 g
Kwasy tłuszczowe nasycone
3,5 g
Błonnik
39,3 g
Sól
1,4 g
Tiamina (Witamina B1)
0,4 mg
Witamina B6
1,26 mg
Niacyna (Witamina PP)
3,6 mg
Magnez
0,0792 mg
Fosfor
0,0788 mg
Cynk
0,0006 mg
Żelazo
0,0026 mg
Ryboflawina (Witamina B2)
0,0482 mg
Witamina E
0,14 mg
Potas
1,3 mg
Witamina C
9,14 mg
f
Tweety na temat @Targroch